Faqja Kryesore / Shqiperi / Per pushime / Oferta nga agjensi udhetimi

Postimi# A42480

Raporto abuzim | Dergoje me e-mail kete njoftim    Bookmark and Share Shperndaje
Udhetim ne Prage, 20.03 / 27.03 / 10.04 , 4 Dite, 375 euro

Postuar me: Premte, 13 Mars, 2015  17:30
Permiresuar me: Djele, 17 Shkurt, 2019  01:24
Skadon me: Djele, 21 Qershor, 2015  18:30
Pergjigju te: Ky njoftim ka skaduar.
Cmimi: (kontakto perdoruesin)
 
CEKI

Udhetim ne Prage, 20.03 / 27.03 / 10.04 , 4 Dite, 375 euro

Dita 01: Tirane – Ljubljane - Prage

Takimi dhe prezantimi me guiden tone ne aeroportin e Tiranes dhe me pas nisja per ne Prage. Fluturim me Adria Airways:

Tirane - Ljubljane - Prage JP 705 TIA-LJU 15:50 - 17:10 JP 568 LJU-PRG 18:30 -

19:40 Pas mberritjes ne Prage, takimi me partneret tane dhe guiden lokale i shoqeruar nga autobusi komod me ajer te kondicionuar. Atje do te riprezantojme edhe njehere programin qe do kemi ne ditet ne vijim. Akomodimi ne hotel

Dita 02: Prage ( City Tour )

07:00 – 09:00 Mengjesi ne hotel 09:00 – 13:00 City Tour Prage City Tour Prage –

Qyteti ri dhe Qyteti i vjeter Vizita jone me filon me turin me autobuz i cili do te kaloje ne rruget kryesore te Prages ku do mund te shikojme ne menyre panoramike Muzeun Kombetar dhe Teatrin Kombetar. Pasi guida do te na sqaroje ne autobus gjithe historine e qytetit do te ecim drejt Ures Charles me 30 Statujat te qytetit te vjeter. Ura eshte 516m e gjate dhe 10m e gjere duke qendruar ne 16 harqe. Ne kete ure ndodhen 30 statuja te stilit barok te ndertuar rreth viteve 1700. Nje rrugice me 30 statuja baroke, shumica e tyre jane te vendosura ne parmak duke formuar nje lidhje te veçante e harmoni artistike. Ne vazhdim do kemi mundesi te shohim Sinagogen e Jeruzalemit, e cila eshte e ndertuar ne vitin 1906 me dekorime te Arteve te Reja Me pas do te kalojme ne zonen e mbushur me dyqane dhe souvenire per te arritur ne qendren e qytetit. Aty do te vizitojme Oren e famshme Astronomike te qendres se qytetit Ora Astronomike u ndertua ne vitin 1410 nga Mikulas ne bashkepunim me Jan Ondrejuv. Mekanizmat qe ata kane ndertuar mbi 600 vjet me pare jane ende funksionale. 80 vjet me vone Hanus u perpoq ta rindertonte por keshilltaret e kishin verbuar ate keshtu qe ai nuk do te arrinte te ndertonte nje instrument me te madh se ai ne Orloj ne Prage. Ekziston dhe nje gjel qe kendon pasi Apostujt kane perfunduar bekimin e tyre. Prane saj ndodhet edhe Kisha Baroke e Shen Marise Gjate zhvillimit te turit do te kemi kohe te lire ne dispozicion per dreken, e cila eshte fakultative Ne mbremje mund te argetohemi ne lokalet me muzike Live ose ne nje nga diskot me te medha ( me 5 kate ) te Europes qendrore: Karlovy Lazne Akomodimi hotel

Dita 03: Prage - Karlovy Vary

Opsion Extra Pagese – Karlovy Vary Pas mengjesit ne hotel nen drejtimin e guides sone nisja drejt Karlovy Varit Pas me udhetimi rreth 2 ore i afrohemi Karlovy Varit. Atje mund te shijojme Ujrat Termale te cilat jane ne me shume se 12 burime, ku kryesori dhe me i madhi eshte ai i Vridlos. Atje do te zbulojme periudhen mesjetare si dhe do kemi mundesi te shohim fabriken e Bekerovkas ( pijes me fame ceke e cila eshte e bere me esenca te barerave kurative ) Gjate levizjes ne qytet do kemi mundesi te shikojme Pallatin ne te cilin zhvillohet Miss Cekia si edhe zona ne te cilat jane luajtur pjese nga filmat e famshem te James Bond Kohe e lire per dreken e cila eshte fakultative Kthimi ne Prage. Akomodimi ne hotel.

Dita 04: Prage – Ljubljane - Tirane

Mengjesi ne hotel Mengjesi ne hotel
Pas check-out nga hoteli i drejtohemi aeroportit te Prages

Fluturimi drejt Tiranes JP 569 PRG-LJU 09:55 - 11:00 JP 704 LJU-TIA 13:55 -15:15

Kthimi ne Tirane
Fundi i Sherbimit tone

Per Rezervime Kontaktoni :

AD Company
Real Estate & Tourim

tel : +355 4 222 02 69
cel : +355 699 328 729
e-mail : tourism@adcompany.al

adresa : Rruga Myslym Shyri (pas karburantit Gulf), Tirane

website : www.adcompany.alVendos banner-in tend
300px X 250pxAdresa:
Lexo me shume...
 

Ky njoftim ka skaduar.