Message BoardTe reja per NumerNje
17 August - Numernje nuk shfaqet online....
Per fat te keq ndodh dhe keshtu: Prej dy ditesh NumerNje.com nuk ishte on-line. Arsyeja? Nje difekt te serveri jone ne gjermani. Doli jashte pune HDD dhe per pasoje i gjithe informacioni ne te u fshi. Kompania HETZNER zevendesoi pjesen e demtuar dhe fale Encos specialistit tone (qe e miremban serverin dhe cdo gje qe ka brenda) tani NumerNje eshte serish i disponueshem, i shpejte dhe i sigurt si me pare.
20 October - Postime vetem me regjistrim.
Tani e tutje te gjithe postimet te NumerNje do te behen duke u regjistruar. E ndermarim kete hap per tu mbrojtur nga spamerat te cilet postojne lloj lloj njoftimesh nga shtete te ndryshme. Megjithate ky hap sherben vetem per ata spamera qe postojne, ndersa per ata qe ju kontaktojne duhet te keni kujdes vete dhe te mos bini ne gracken e tyre.
15 July - Server i dedikuar
Shihet qarte qe NumerNje punon shpejt e bukur, e mundesuar kjo nga nje server i dedikuar dhe i fuqishem.
06 January - Dizajni i ri.
Kishim kohe qe po mendonim per nje ndryshim ne dizajn, nisur kjo edhe nga kerkesat e perdoruesve te NumerNje. Punuam shume ore per ta finalizuar ate cfar kishim menduar. Qellimi jone ishte ta lanconim per vitin e ri 2013, dhe ja arritem qellimit. Tanime kemi nje dizajn ndryshe dhe nje script me te avancuar.
07 October - Ri-postimi automatik i njoftimit dhe ngjitja ne top liste...
Per te rritur shikueshmerine e nje njoftimi ne menyre qe te rritet mundesia per tju kontaktuar per njoftimin qe keni vendosur kemi shtuar dhe nje tjeter opsion. Vec vendosjes se njoftimit ne krye te njoftimeve te tjera per aq dite sa ti deshiron tani gjate postimit mund te zgjedhesh edhe nje opsion tjeter; ate te ripostimit automatik te njoftimit duke zgjedhur intervalin e diteve, pra pas sa ditesh njoftimi do te ngjitet ne krye(top lista) te njoftimeve te tjera dhe numrin e hereve dmth sa here do te ndodhi ky operacion. Ky opsion vlen qe te perzgjidhet pasi me nje pagese me te ulet mund te perfitosh rezultate pozitive. Provojeni dhe do te mbeteni te kenaqur.
24 August - Karikoni foto deri ne 2 mega...
Tani te NumerNje gjate postimit mund te karikoni foto te medha deri ne 2 mega. Nje modul i instaluar se fundmi ben te mundur zvogelimin e fotove nga 1 apo 2 mega ne disa kb. Ne kete menyre e bejme me te lehte postimin per jo ekspertet te cilet nuk dine si ta zvogelojne nje foto por edhe per ata qe dine si ta zvogelojne sepse ne kete menyre e kane me kollaj. Pra s'eshte e thene qe fotot te jene 200 kb per tu karikuar pasi tani ato karikohen edhe shume me te medha.
05 July - Vendosja e banerit nga perdoruesit...
Per ta bere NumerNje sa me te thjeshte dhe ku te gjithe te kene mundesi per ta shfrytezuar, programatori yne Enco ka krijuar nje modul i cili u ofron prerdoruesve te vendosin vete banera(reklama), te ndara sipas qyteteve dhe kategorive.

Kush ka nje website apo nje produkt per te reklamuar, tani shume thjeshte mund ta vendose vete reklamen. Mjafton te karikoje foton te cilen ka zgjedhur, te shkruaj adresen ku te shkoje pas klikimit te fotos, te beje pagesen me paypal e cila eshte nje shume simbolike dhe ja, cdo gje gati. Sapo te behet pagesa, reklama shfaqet menjehere automatikisht pa nderhyrjen tone ne ate kategori dhe qytet ku do te kryhet operacioni.

Kujdes! Fillimisht zgjidhni mire kategorine dhe qytetin ku doni qe te shfaqet reklama juaj dhe pastaj aty filloni te kryeni te gjithe hapat e vendosjes.

Vendi ku shfaqet reklama eshte padyshim vendi me i vizituar.

NumerNje eshte i vetmi website per shqiptaret qe ofron kete sherbim.

Provojeni dhe do te mbeteni te kenaqur.

Stafi i NumerNje.com
01 February - Ruaje (Bookmarks)
Tashme njoftimin mund ta ruash jo vetem nga faqja e kategorise por edhe nga faqja e njoftimit duke klikuar yllin qe gjendet ne krah te opsionit (Raporto abuzim).
29 October - Host VPS.
Tashme NumerNje ka permiresuar hostin, nga sharing ne nje VPS.
08 September - NumerNje me e shpejte.....
Duke qene te ndergjegjshem qe NumerNje duhet te punoje sa me shpejt, serish kemi bere disa ndryshime te cilat jane te dukshme per perdoruesit qe e kane perdorur NumerNje edhe me pare.
Psh. Nese jeni duke punuar me nje internet te ngadalte, atehere mund te veproni ne kete menyre: sapo keni klikuar nje kategori apo nenkategori do te shihni ne krye te njoftimeve te shkruar(Interneti i ngadalte? FSHEH FOTOT). KLIKONI ATY DHE MENJEHERE FOTOT DO TE BEHEN TE PADUKSHME TE FAQJA E KATEGORIVE APO NENKATEGORIVE POR JO TE FAQJA E NJOFTIMIT.
Ky opsion do ju ndihmoje te hapni me shpejt faqet e kategorive e nenkategorive pa prishur cilesine e njoftimit pasi fotot do ti gjeni te faqja e njoftimit.
Nese gjithsesi deshironi ti keni serish fotot, pas ketij veprimi ne vend te (Interneti i ngadalte? FSHEH FOTOT) do te gjeni (SHFAQ FOTOT), klikojeni dhe do te kthehet cdo gje si me pare.

Gjithashtu jemi duke punuar edhe per permiresimin e serverit gje per te cilen do ju bejme me dije shume shpejt.
02 April - cel.numernje.com
Prioritet per ne ne keto momente eshte te krijojme NumerNje ne variantin per celular. Per momentin mund te navigoni ne internet ne versionin BETA me adresen cel.numernje.com.
21 March - Ndryshime ne funksion te thjeshtesise dhe shpejtesise.
Kemi nderhyre per ti dhene nje tjeter pamje NumerNje, ne funksion te shpejtesise dhe thjeshtesise. Shume perdorues na kane shkruar te sondazhi i NumerNje, ne lidhje me sa thame me siper dhe ne e pame te nevojshme ti korigjonim disa gjera ne grafike. Presim akoma pershtypje nga ju ne sondazh, ne ja ka vlejtur apo jo.
13 February - Permiresime te vogla..
Keto dite kemi bere permiresime te vogla ne drejtim te dizajnit dhe efektivitetit te njoftimeve me pagese.
P.sh. ne faqet e cdo qyteti mungonin njoftimet me pagese, te cilat shfaqeshin vetem ne faqen kryesore. Tani njoftimet me pagese i vendosem edhe neper qytete duke i dhene nje tjeter pamje faqeve te ketyre te fundit.
Gjithashtu kjo nderhyrje rrit edhe numrin e vizitoreve te njoftimeve me pagese.
25 December - Ruajtja e njoftimeve qe ju interesojne...
Po kerkon te NumerNje per shtepi, pune, makine apo ndonje tjeter gje dhe gjate kerkimit gjen disa njoftime te cilat mund te te interesojne?
OK! Ruaji te gjitha per ti pare perseri me vone.
Si ti ruash? E thjeshte, kemi menduar ne edhe per kete. Ne krah te djathte te cdo njoftimi do te shihni nje yll. Klikojeni yllin (i cili nga ngjyra gri qe eshte e pa klikuar kthehet ne ngjyre te verdhe kur klikohet) dhe keshtu njoftimi do te ruhet. Sa yje te klikoni aq njoftime do te ruani ne kompiuterin tuaj.
Per ti pare njoftimet e ruajtura shikoni djathtas lart ku shkruhet "te ruajturat". Klikojeni ate dhe do te shfaqen te gjitha njoftimet e ruajtura nga ju.
Per ti fshire perdoret e njejta menyre. Klikoni mbi yllin e verdhe dhe njoftimi do te fshihet.
Nese keni ndonje gje te paqarte na kontaktoni tjua shpjegojme.
02 December - Abonimi.
Kerkon pune, shtepi apo makine per te blere dhe je shume i impenjuar me pune dhe ske kohe per te kerkuar?
Ska problem! Tani te NumerNje eshte shtuar opsioni i abonimit. Abonohu per cka te intereson dhe njoftimet e fundit per ate qe je abonuar do te te vijne me email.
Ne punojme perdite per ta bere NumerNje te thjeshte, funksionale, te perparuar.
02 November - chat online.
Per ti zgjidhur ne moment pyetjet apo problemet e perdoruesve te NumerNje, do te jemi ne chat online cdo dite nga ora 8 deri ne oren 16.
Na kontaktoni per cdo gje.
26 June - Tre website ne nje.
Tani e tutje nese postoni nje njoftim te NumerNje.com, do te shfaqet ne te njejtin moment ne tre site te ndryshme.
1- NumerNje.com
2- NumriNje.com
3- TopNjoftime.com

Po keshtu edhe nese postoni te NumriNje.com, apo TopNjoftime.com. Avantazhi do te jete: rritja e numrit te shikuesve per cdo njoftim.
13 April - Statistika
Ke postuar te Numernje nje njoftim, duke e verifikuar nga e-maili dhe nuk di sa veta e kane pare njoftimin tend?
Ska problem: Regjistrohu dhe posto nga llogaria jote. Aty (te llogaria jote) do te mund te shohesh ne cdo moment numrin e vizitoreve te njoftimit tend.
01 January - Ikonat e reja.
Per ta bere NumerNje.com me te bukur estitikisht, sot vendosem nga nje ikone te vecante per cdo kategori.
20 December - E-maili i rinovimit te njoftimit, 7 dite para skadimit.
Ne si staf vazhdojme ta permiresojme NumerNje.
Ka ca dite qe te gjithe atyre qe u afrohet data e skadimit te njoftimit i cili zgjat 100 dite, automatikisht i vjen nje email me nje link ku i ofrohet ta rinovoje njoftimin. Ky email vjen 7 dite para skadimit.
Ne kete menyre NumerNje behet me i kompletuar dhe me profesional.
16 December - Numri i ri i telefonit.
Per probleme teknike nderruam numrin e telefonit qe kemi vene ne dispozicion te perdoruesve te NumerNje. Tani numri do te jete 0035542264320.
08 December - Me shume....
Per ata perdorues te cilet e vizitojne shpesh NumerNje per te pare ne vazhdimesi njoftimet e reja te postuara, ne kemi shtuar nje tjeter opsion: tek 5 njoftimet e fundit qe shfaqen ne fund te faqes djathtas, eshte shkruar me te kuqe "Me shume..."
Klikojeni ate dhe do te shihni 30 postimet e fundit.
01 December - Problem me numrin e telefonit...
Keto dy tre dite numri i telefonit 0035542236013 ka qene me difekt. Te na falin ata qe na kane telefonuar dhe nuk u jemi pergjigjur.
25 October - Telefononi NumerNje te 0035542236013
Per te qene sa me afer me perdoruesit, si staf kemi vendosur nje numer telefoni ku nje nga pjesetaret tona mund tju ndihmoje per te postuar edhe kur nuk jeni para kompiuterit dhe ne e hedhim menjehere ne internet ne faqen e NumerNje.
23 September - Permiresimi i faqes duke vendosur "regjistrimin".
Tani e tutje perdoruesit e NumerNje do te kene mundesine te vendosin njoftime si deri me sot, duke i verifikuar nga e-mail i tyre, por edhe duke u regjistruar dhe krijuar llogarine e tyre.
Permiresimi i faqes (me shtimin e regjistrimit), e ben NumerNje nje faqe te kompletuar, te fuqishme, konkuruese, te ngjashme dhe me te gjitha funksionet e gjigandeve boterore.