Faqja Kryesore / Kurse e leksione / Te tjera

Postimi# A45427

Raporto abuzim | Dergoje me e-mail kete njoftim    Bookmark and Share Shperndaje
kurs pikture dhe skulpture (liqeni i thate)

Postuar me: Merkure, 02 Shtator, 2015  15:44
Skadon me: Premte, 11 Dhjetor, 2015  14:44
Pergjigju te: Ky njoftim ka skaduar.
Zhvillojmë kurse vizatimi, pikture dhe skulpture për grupmoshat nga gjashtë vjec e lartë. Me eksperiencën tonë shumëvjecarë në fushën e artit dhe të mësimdhënies kemi si qëllim formimin e shprehive artistike, kuptimin e elementeve dhe të parimeve bazë të artit figurativ dhe përvetësimin e teknikave të punës me ngjyrat dhe perceptimit të formës. Futja në botën e artit ua bën jetën fëmijëve më të bukure më të pasur, dhe jo vetëm atyre, dhe I përgatit ata të zgjedhim më me lehtësi drejtimin që do të marrin në jetë
Mësimi zhvillohet një herë në javë, 120 minuta, me pagesë mujore 3500 Lekë të reja, ku përfshihet e gjithë baza material - bojra vaji, akrilik, tempera, lapustila, blloqe skicash, bllok akuareli, lapsa, baltë qeramike për skulpturën etj. Klasa ndodhet pranë kopshtit zoologjik, tek liqeni I thatë. Për cdo informacion na kontaktoni në nr.e tel. 0698547566 dhe 0692883990 Tiranë
Vendos banner-in tend
300px X 250pxAdresa:
Lexo me shume...
 

Ky njoftim ka skaduar.